Co by jste měli vědět o magnetických systémech?

Magnetické systémy využívají základních fyzikálních znalostí o magnetismu. To že magnet je možné použít nejen při konstrukci elektrických zařízení, nebo pro přichycení nákupního seznamu na ledničku zjistili už stovky zákazníků naší firmy. Magnety se postupně začaly objevovat ve spoustě strojírenských firem, kde jsou využívány jak k upínání obrobků, tak k manipulaci s železným materiálem. Mezi naše spokojené zákazníky patří také sklady hutního materiálu, kde zanechali složitého uvazování pomocí textilních a řetězových úvazků a  naradili je permanentními pákou ovládanými magnety.

Kde všude tedy můžete využít naše produkty ve vašem provoze? 

Manipulace

Pro manipulaci je možné využít manipulační magnety. Naším jednoznačně nejpopulárnějším produktem jsou manipulační magnety MaxX a PML a to především díky své spolehlivosti, jednoduchému ovládání a vysoké přidané hodnotě za nízkou cenu. Aplikací tohoto jednoduchého magnetu můžete výrazně snížit časy potřebné na uchycení břemene na jeřáb a zvýšit tak efektivitu Vašeho pracoviště. 

Postup uchycení se dá shrnut do následujícíh bodů:

1) Umístění magnetu na břemeno (tak aby byla manipulace vyvážená)

2) Aktivace magnetu pákou

3) Kontrolní zdvih do výšky nekolika cm (kontrola vyváženosti a dosažení dostatečné nosnosti)

4) Manipulace

To vše během několika vteřin. 

A jaké jsou limitující faktory břemenových magnetů? 

Teplota

Magnety nejsou vhodné pro břemena s vysokou teplotou (dle návodu k obluze, obvykle max. 70°C). I když existují řešení i speciální magnetické zvedáky pro teploty až 300°C (pro více informací nás kontaktujte). Překročením max. povolené teploty břemene může dojít k trvalému zničení magnetu, jelikož je překročena  Curieova teplota použitých magnetů, které jsou zdrojem magnetického toku a tím i k nenávratné ztrátě jejich magnetičnosti. 

Tloušťka

Magnety nejsou vhodné pro břemena s velmi nízkou tloušťkou. Manipulace plechů s tloušťkou pod 1 mm je téměř nereálná. Pro manipulaci plechů s tloušťkou pod 20 mm je nutné zvolit speciální typ břemenového magnetu. V naší nabídce naleznete např. MaxX TG který je pro tyto účely určený. 

Důvodem je to, že magnetické siločáry potřebují dostatečné množství materiálu do kterého se mohou uzavřít, čím potřebujeme větší nostnost tím potřebujeme větší tloušťku materiálu. Magnety s vysokou nosností proto obvykle potřebují min. 50 - 60 mm silný materiál pro dosažení deklarované nosnosti. 

Vzduchová mezera (kvalita povrchu)

V magnetismu se často setkáme s výrazem tzv. vzduchová mezera. Je to vlastně vzdálenost pólů magnetu od kontaktní feromagnetické plochy břemene. V praxi může být tato mezera způsobena nečistotami na povrchu břemene, vrstvou barvy, pokovením nebo vysokou drsností. 

Pro běžné vzduchové mezery je pokles nosnosti naznačený v návodu k obsluze magnetu a je nutné, aby je obsluha vzala v potaz a předešla tak případným nehodám. Manipulaci s velkými vzduchovými mezarami je vždy vhodné konzultovat s dodavatelem magnetu. 

Materiál

Ze samotné podstaty magnetické manipulace je jasné, že je vhodná pouze pro feromagnetické materiály (tedy železo, ocel, litina...atd). Ale i zde je nutná obezřetnost protože feromagnetické vlasnosti u všech ocelí a litin nejsou stejné a né vždy jsou stoprocentní. Pokles magnetické síly může být způsoben např. vysokým množstvím uhlíku, legujících a doprovodných prvků nebo tepelným zparováním. Více informací se dozvíte vždy v návodu k obsluze konkrétního magnetu. 

 

Všechny výše uvedené informace jsou pouze informativní a vycházejí u obecných proncipů magnetických upínačů. Pro dodržení bezpečné práce s magnetem je vždy nutné dodržovat informace uvedné v návodu dodaném ke konkrétnímu zboží.  Za případné újmy na zdraví a škody na majetku způsobené aplikací výše uvedených informací nenseme odpovědnost. 

Váš dotaz

Vaše jméno, příjmení, firma:*
Váš email:*
Váš telefon:*
Váš dotaz:*
opiště kód:* antispam
     Více informací
Copyright © www.aaamagnety.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.aaamagnety.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace